Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

Twitter çalkalanıyor!

Twitter çalkalanıyor!

Dünya’nın en büyük sosyal medya ağlarından olan Twitter bugün yaşanan istifa haberleri gündeme bomba gibi düştü. Twitter’da istifalar neden yaşanıyor? Twitter’da kimler istifa etti. Tüm detaylar haberimizde…

twitter-calkalaniyor--6546605

Twitter’ın Ürün Müdürü Kevin Weil, Medya Müdürü Katie Jacobs Stanton, Mühendislik Müdürü Alex Roetter ve İnsan Kaynakları Müdürü Skip Schipper’ın şirketten ayrılacakları duyuruldu.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Jack Dorsey bir Tweetle bu dört ismin ayrılacaklarını doğruladı ve “çok hak ettikleri tatilerini alacaklarını” söyledi.

Dorsey’in ilk hamlelerinden biri şirket çalışanlarının yüzde 8’ini işten çıkartmaktı.Şimdi aynı hamlenin üst düzey yöneticilere de yansıdığı görülüyor. Teknoloji haberleri sitesi Re/code, Twitter’ın yakında “tanınmış bir ismi” yönetim kuruluna alacağını bildirdi. Bu ismin de American Express’ten Leslie Berland olduğu kaydediliyor.

Kasım 2013’te borsaya giren Twitter’ın önündeki en büyük zorluk, yatırımcıları şirketin büyüyeceğine ikna etmek oldu. Şirket bugüne kadar bunda pek başarılı olamadı.Snapchat ve Instagram gibi yeni uygulamalar özellikle genç kullanıcıları cezbederken, kârlı medya platformları haline geldi.

Yeni gelişmeler üzerinde çalıştığını geçtiğimiz günlerde duyuran Twitter, atılan tweetlerin kullanıcı için oldukça sıkıntı yaşadığı karakter sorununa çözüm getirecek nitelikteydi. Tweet atarken 140 karakter sınırını kaldırılacak olması haberi oldukça çok konuşulmuş ve beğenilmiştir. Gelecek günlerde de bu konu ile ilgili yeni gelişmeler bekleniyor. Twitter’ ın şu an için 300 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunuyor.

 

Hakkında Yazılım Geliştiricileri


Beni Takip Et

Leave a reply

*