Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

SSIS Konteyner Kullanımı

SSIS Konteyner Kullanımı

İlgili görevleri birlikte gruplamak veya yinelemeli işlemleri tanımlamak için SSIS paketlerinde kapsayıcılar oluşturabilirsiniz. Konteynerlar paketlerde kullanılması, karmaşık iş akışları ve paket davranışını yönetmek için kullanabileceğiniz bir yürütme kapsamları hiyerarşisi oluşturmanıza yardımcı olur. Bu derste, kullanılabilen konteyner türleri ve bunları bir SSIS paketi kontrol akışında nasıl kullanılacağı açıklanmaktadır.

Konteynerlere Giriş

SSIS paketleri aşağıdaki türden kapsayıcıları içerebilir:

  • Task containers- Her bir kontrol akışı görevinin kendi örtülü konteyneri vardır.
  • Sequence containers – Görevleri ve diğer kapsayıcıları bir sıra konteynerine gruplayabilirsiniz. Bu, bir yürütme hiyerarşisi oluşturur ve kapsayıcı içindeki tüm öğeler için geçerli olan kapsayıcı düzeyindeki özellikleri ayarlamanızı sağlar.
  • For Loop containers – Belirtilen bir koşul karşılanana kadar tekrar eden bir işlemi gerçekleştirmek için bir Döngü Konteyner kullanabilirsiniz. Örneğin, aynı görevi belirli bir sayıda yürütmek için bir Döngü konteyner kapsayıcısı kullanabilirsiniz.
  • Foreach Loop containers – Numaralandırılmış bir koleksiyondaki her öğeyi işleyen yinelemeli bir görevi gerçekleştirmek için bir Foreach Döngüsü kapsayıcısı kullanabilirsiniz. Örneğin, belirli bir klasördeki her dosyadaki verileri bir veritabanına aktaran bir veri akışı görevini yürütmek için bir Foreach Döngüsü kapsayıcısı kullanabilirsiniz.

Konteynerler, öncelik kısıtlamaları için başlangıç veya bitiş noktaları olabilir ve konteynırları diğer konteynerlarla iç içe yerleştirebilirsiniz.

Sıra Konteynerleri

Görevleri ve diğer kapsayıcıları birlikte gruplamak ve paket denetim akışının bir alt kümesini tanımlamak için bir sıra konteyneri kullanabilirsiniz. Bir sıra konteyneri kullanarak şunları yapabilirsiniz:

  • Birden çok görevin özelliklerini bir birim olarak yönetebilir
  • Hata ayıklama amacıyla paketin mantıksal bir alt kümesini devre dışı bırakabilir
  • Değişkenler için bir kapsam oluşturur.
  • İşlemleri ayrıntılı bir düzeyde yönetir.

Bir sıra konteyneri oluşturmak için Sıra Konteyner simgesini SSIS Araç Kutusu bölmesinden tasarım yüzeyine sürükleyin. Sonra eklemek istediğiniz görevleri ve diğer kapsayıcıları sıra konteynerine sürükleyin.

Hakkında Hilal Saim

Namık Kemal Üniversitesi/Bilgisayar Mühendisliği

Beni Takip Et

Leave a reply

*