Python mu farklı bir dil mi?

Rapor et
Anket

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Sonuçlar

Merhaba arkadaşlar. İlk konum bu. Ortalama 7-8 aydır programlama çalışıyorum. Önceden programlamayla ilgili en ufak fikrim olmadığı için uzun süre “hangi dil?” konusunu araştırdım. Yinede net bir sonuç bulamadım ve okulda python öğretildiği için pythona yönelmeyi tercih ettim. Fakat sizlere yinede sormak istiyorum. Sizce anketteki dillerden hangisine yönelmeliyim? Pythonda ortanın kötüsü denilebilecek bir seviyedeyim. Ama bu derece geri olmamım tek nedeni kararsızlık. Soran birine python dediğimde adam o ne ilk defa duyuyorum diyor. Bu onun cahilliğimi yoksa python kullanılmayan bir dil mi? Google’da kullanıldığını biliyorum. Ama emin olamamaya başladım. Birkaç haftadır özellikle çok kafamı kurcalayan bir konu. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Devam Ediyor 0
Python muhammetblkc 6 sene 2 Cevap 5732 görüntüleme 0

Hakkında muhammetblkc

Cevaplar ( 2 )

 1. Bırbır

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Merhaba,
  eğer başlangıç aşamasındaysan benim tavsiyem C ve C# ile başla ve Python ile devam et.
  C# hem modern hem öğrenmesi ve yazması çok kolay ve keyifli bir dil. 2017 itibarı ile artık IoT cihazlar ve Mac’ler de dahil olmak üzere bütün platformlara bu dil ile yazabilirsin.

  konuyu fazla uzatmıyacagım, Python derslerni de ihmal etmemelisin. Evet bizde cok yaygın değil ama US.de herkes big data ve veri görselleştirme diye bitarafını yırtıyor. Etraftaki öküzleri boş ver sen.. yakın gelecekte Python ve R bilen yazılımcılar daha da değerlenecek. bizim hocalar bu işi meslek edinecek kişiler için en az 5/6 dil bilmelisiniz diyorlar. zor gibi gözükebilir ama değil aslında, önemli olan işin mantıgını kavramak. syntax dilden dile değişse bile matematik sabittir. işin matematiği ve metodolojiler değişmez. derslerinde başarılar dilerim.

 2. Selahattin GÜNEŞ
  0

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Yapmak istediklerini bütün dillerle yapabilme imkanın olabilir ancak bunları dikkate almalısın

  C: karakterler ile oynamak istersen işletim sistemine yönelik ugrasacaksan
  C#:masaüstü uygulamaları yapmak istersen
  Java: web’e özel yazmak istersen
  Python:kısa yoldan kod yazma kullanım kolaylığını öğrenmek istersen, hizli birşekilde istediğini yazabileceğin turden
  C++ : C dilinin daha bir gelişmiş versiyonudur c#, java, python gibi dillere benzer
  Html,css: bunlar programlama dili değildir, html ile sitenin iskeletini yaparsin, css ile de iskelete sekil verirsin, bunlar belirli kodlardan oluşur hepsini öğrenene kadar uğraşırsın sonunda bir site tasarlarsın, buna alışırsın ve artik yerinde saymaya başlarsın, site tasarımında eger cevren yoksa hep ayni miktarda para kazanirsin ve bana kalırsa sıkıcı bir iş, sitede önemli olan web programlama dilleridir , Php, Asp.Net, Jsp gibi diller, bunlar normal diller ile yaptıklarının aynısını yapar sadece bunların farkı html kodları ile bağlantı kurmasidir, yani normal dilleri öğrenirsen bunlarida hemen öğrenirsin , yalniz söyle birseyde var ki web programlama dilini düzgün bir şekilde bilmen için de html i öğrenmen gerekir

  Yeni başlıyanlar bunları dikkate alırlarsa iyi olur

  Normal olarak hangi dil iyi diyeceksen hiçbirini kiyasliyamazsin, her bir dilin kendine özgü farkındalığı, yerine göre kullanılması gerektiği yerler vardır , eger iyi bir yazılımcı olmak istiyorsan hepsini ogrenmen gerekir, yanlız hepsi derken sadece noktalama işaretleri gibi farklılıkları var gözünü korkutmasin,

Cevap bırak

Gözat

*