Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

Pentagon Hackerlarla Anlaştı!

Pentagon Hackerlarla Anlaştı!

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), seçilen birkaç internet korsanlarına kurumunlarının siber güvenliğine saldırmaları için davet gönderecek.
pentagon_hackerlarla_anlasti_1456939532_326

Savunma bakanlığı, siber güvenliğinin sınanabilmesi için başlattığı “Hack the Pentagon isimli pilot program içeriğinde internet korsanlarından yardım alarak sisteminde  açık çıkarabilene, açık bulanlara para ödülü takdim edilecek. Gerçekleştirilecek olan programla beraber ABD’de ilk defa bir resmi federal kurum “siber böcek” bulabilen bu kişiye ödül vermiş olacak.

Pentagon önemli sözcülerinden olan Peter Cook, bakanlığın internet sitelerinin açıklarının programda bulunacak  “nitelikli katılımcılar” tarafından tespit ve analiz edileceğini açıkladı. Cook, ödül programının ülkede yapılan büyük şirketler tarafından da yapılan benzer yarışmalarından örnek alınarak yapıldığı açıkladı.

Pentagon, bu uygulamadan sonrada bakanlığın mobil uygulamaları, internet siteleri ve ağlarında bulunan açıkları ortaya çıkarmak için buna benzer çalışmaları sürdürmeyi düşünüyor. Bakanlığın gerçekleştireceği pilot programında bulunmak isteyen internet korsanlarının geçmişi hakkında araştırma yapılacak, bu kişiler önemle ve titizlikle bir taramadan geçirilecek.

Taramadan geçirilmiş olanlar kontrol altında tutularak belli bir süre içinde bakanlığın daha önceden belirlenmiş internet sistemlerindeki açıkları tarayacak. Kritik konumda buluna ağları da kapsam dışı bırakılacak.

Nisan ayında yapılması planlanan pilot programa katılımın nasıl olacağına dair bilgiler ve kurallar ise daha sonra paylaşılacak.

Hakkında Yazılım Geliştiricileri


Beni Takip Et

Leave a reply

*