Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

Paint Yaşamaya Devam Edecek!

Paint Yaşamaya Devam Edecek!

Dün Paint’in artık tarih olacağı ve bir daha olmayacağı konusunda haberler bütün sosyal medya da yayıldı. Bugün gelen haberlerde Paint’in aktif gelişme içinde olmayacağının, Microsoft’un Windows sürümlerinden kaldırmayacağını, Microsoft’un Windows Mağazası’nda yeni Paint 3D olarak uygulamayı entege edilmiş olarak kullanıcılara sunacak.

Paintin kaldırılacağı haberlerinden sonra ortaya bir çok destek ve nostalji amaçlı paylaşımlar yayınlandı. Bu paylaşımlar nedeniyle Microsoft’un 3D genel müdürü Megan Saunders konuyla ilgili açıklamada bulundu. Saunders, “Öğrendiğimiz bir şey varsa, MS Paint’in 32 yıldan sonra hala hayranları olduğudur. Bu güvenilir ve eski uygulamanız için çok fazla sevgi görmek de aslında şaşırtıcı değil.” şeklinde konuştu.

Bu da Paint’in, Windows 10 Sonbahar Creators Güncelleştirmesi’nde tıpkı Internet Explorer gibi davranacağı anlamına geliyor. Kasım 1985’te Windows 1,0 programı ile birlikte kullanıcılara sunulmaya başlayan Paint uygulaması bu yıl içinde yayınlanacak olan Windows 10 Fall Creators Update’te yer almayacak. Yeni güncellemede kaldırılacak ya da kaldırılması planlanan programlar arasında Outlook Express de yer alıyor. Kısacası, MS Paint hala Windows 10’un bir parçası olacak ancak Microsoft, son kullanıcıları Paint 3D’yi tercih etmeye teşvik edecek.

Hakkında Yazılım Geliştiricileri


Beni Takip Et

Leave a reply

*