Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

Mükemmel bir Yazılım Geliştirici Olmak İçin Ne yapmalıyım?

Mükemmel bir Yazılım Geliştirici Olmak İçin Ne yapmalıyım?

Herkes bir yazılım geliştiricisi olabilir; Fakat hepsi ‘mükemmel’ bir yazılım geliştirici olamaz. Ne yazık ki, bu, daha tecrübeli yazılım geliştiricilerinin veya alanlarının en üstünde olanların bile onayladığı bir gerçektir. Başka herhangi bir meslekte veya disiplinde olduğu gibi, adlarına veya mesleğine “büyük” kelimesi eklemeyi hak etmek için çok fazla bilgi, eğitim ve uzmanlık kazanmak çok şey gerektirir.

İşte iyi haber; Hayır, harika bir haber. Doğru bir eğitim, deneyim ve tutumla, yeni bir yazılım geliştiricisi mükemmel olma şansına sahiptir.

Bu rehber, 1) bir yazılım geliştiricisinin kim olduğu ve günlük olarak ne yaptığını ve 2) mükemmel bir yazılım geliştiricisi olma yolunda ipuçlarını listeler.

YAZILIM GELİŞTİRİCİSİLERLE TANIŞIN

Artık sıklıkla kullandığınız, günlük hayatınızda onlarla dolaşmayı hayal edebildiğiniz tüm bilgisayar yazılımlarını not edin. Arkasında, bir yazılım geliştiricisinin veya bir yazılım geliştiricisi ekibinin% 100 şansı var.

Bir yazılım geliştiricisi, araştırma geliştirme aşamasından gerçek programlama, test etme ve uygulama aşamasına kadar, yazılım geliştirme sürecinin herhangi bir aşamasında doğrudan yer alan bir kişidir. Bilgisayar bilimleri dersleri ve konuları aracılığıyla edinebilecek bazı bilgisayar programlama becerilerine sahiptir. Geçmişte, yazılım geliştiricileri bilgisayar bilimleri alanında dereceye sahip kişilerle birlikte tespit edilmiştir; Ancak, bu günlerde, bir derece yazılım geliştirme yapan herkes için zorunlu değildir.

Bir yazılım geliştiricisinin “kullanılabilir yazılımlar üreten” bir yazılım geliştiricisi olduğu tespit edilmiştir. Yazılım geliştiricilerinin çeşitli iş tanımlarına bakarsak, rollerini ve işlevlerini aşağıdakilere bölebiliriz:

Şirketlerin, bireylerin ve diğer son kullanıcıların kullanabileceği ve kullanacağı yazılım sistemleri tasarlar.
Tasarımın yanı sıra yazılım sisteminin genel bakımını da koruyun.
Yazılımdaki mevcut ve olası hataları belirleyin.
Hataları düzeltin ve yazılımı daha iyi veya daha yüksek işlevsellik için değiştirin.
Maliyet kısıtlamalarını belirlemek ve yazılımın tasarımında yardımcı olun.
Yazılım geliştiricileri giderek bir organizasyonda daha önemli ve güçlü insanlardan biri olarak tanınmaya başlamıştır. Bunun için teknolojide ilerleme hızı büyük ölçüde sorumludur.

BÜYÜK YAZILIM GELİŞTİRİCİSİNE YÖNELİK İPUÇLARI

Kuruluşlar, yazılım geliştiricileri kendi şirketlerine katılmaya veya belirli projelerde çalışmaya çağırdığında, potansiyel geliştiricilerin kimlik bilgilerini sıfırlayacaklarını düşünürdünüz. Bu, eğitim geçmişine, iş tecrübelerine ve hatta geliştiriciyle birlikte çalışan diğer önceki işverenlerin veya şirketlerin onlara ilişkin söyledikleri şeylere bakmaktır.

Ancak hepsi bu kadar değil. Bir yazılım geliştiricisinin etkinliği için en iyi göstergeler, geliştirdikleri yazılım veya sistemlerdir. Bu çıktılar, yazılım geliştiricisinin iyi olup olmadığı veya başkasını aramaları konusunda iyi göstergeler olarak kendileri için konuşuyor.

Konu ile ilgili yazılım geliştirmede nasıl iyi olabileceğinize ilişkin birkaç yazı yazılmıştır. Size gerçekten yardımcı olmanıza yardımcı olabilecek yararlı ipuçlarından bazılarına göz atalım.

ANA FONKSİYON İŞARETİ

Bir yazılım geliştiricisi olarak, programlama hakkında daha fazla bilgiye sahip olmalısınız. Tüm temel bilgiler aşağıya sahip olmalı ve bunlardan biri İşlev Adı Belirleme’dir.

“İsimler” in bir kod üzerindeki “sınır şartları” olduğu söylenir. Bilgi işlem aslında binlerce işlev içerir ve doğal olarak bu işlevlerin bir adı gerekir. Stephen Wolfram, işlev adını bir sanat olarak tanımladı – “garip ve zor” bir şey. Fonksiyonların adlandırılmasının amacı, kullanılan kelimeleri okuduktan hemen sonra işlevin ne anlama geldiğini hemen söyleyebilmenizdir.

Bu görevden zevk almayan birçok programcı var, çünkü esas olarak zor olduğunu düşünüyorlar. Biraz uygulama gerektirir, ancak bu isimler ile birlikte geldiğinde hatırlamanız gereken önemli nokta, işlevin ne yaptığını tam ve açık bir şekilde bildiklerinden emin olmaktır. Oradan atamak için isimleri seçmek onlar için daha kolay olurdu.

Örneğin, process_image veya process_text işlevlerini ele alalım. ‘İşlem’ kelimesini kullanırken metne veya görüntüye ne olacağını biliyor musunuz?

Bunu safe_convert_to_html adlı işlevle karşılaştırın. İşlev adına kullanılan kelimeleri gören biri olarak işlevin ne olduğunu daha iyi anlayabildiğiniz için, ikisi arasında daha uygun ada sahip işlevi ikinciydi.

 

Hakkında Yazılım Geliştiricileri


Beni Takip Et

Leave a reply

*