Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

Microsoft’un amiral gemilerinden olan SQL Server bundan sonra Linux üzerinde de kullanılabilecek

Microsoft’un amiral gemilerinden olan SQL Server bundan sonra Linux üzerinde de kullanılabilecek

sql-server-linux

Microsoftun resmi blogundan açıklanan duyuruya göre veritabanı yazılımı SQL Server’ın bundan sonra Linux platformunda da kullanılabilecek. Kökleri 1988 senesine uzanan yazılım için Linux platformu yeni bir başlangıç olacak.

Linux’un ön inceleme olabilmesi için (preview) versiyonu yayınlanan SQL Server’ın tam versiyonun 2017 sene ortalarında yayınlanması amaçlanıyor. SQL Server ile beraber Linux kullanıcıları açık kaynaklı bedava yazılımların yanında daha çok kurumsal kullanım için uygun olan bir veritabanı yönetim aracına daha sahip olmuş olacaklar. Microsoft‘un Linux platformunda öncelikle kurumsal müşterilere karşı Oracle ile rekabette ne kadar başarılı olacağını zaman geçtikçe göreceğiz fakat Microsoft için bundan sonra işletim sistemi değil geliştirdiği servislerin en önemli öncelik olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

IDC‘de kurumsal altyapılar kısmından sorumlu başkan yardımcısı olan Al Gillen’da Microsoft’un gerçekleştirdiği bu hamle ile SQL Server’ın adaptasyon miktarında artış olabileceğinin altını çizmiş. Satya Nadella‘da Microsoft’un ”servis, ürün” öncelikli bir şirket olduğunu şu anda ”Veri”nin şirketin temel varlıklarından biri olduğunu fakat Microsoft SQL Server’ın şirketin en önemli stratejik varlığı olmadığını vurgulamış.

 

Hakkında Yazılım Geliştiricileri


Beni Takip Et

Leave a reply

*