Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu

Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu

Merhabalar, Bizden 4 haftalık süre içersin de günlük blog tutmamızı istediler. Ama yoğunluktan dolayı malesef her gün blog tutma imkanı bulamadım bende hepsini şimdi yazıyım dedim.Öncelikle Açık Akademi Yaz Okulu Nedir? Ondan bahsediyim.Açık Akademi Yaz Okulu Microsoft’tun Yazılım ve Teknolojiye ilgi duyan öğrencileri aldığı bir eğitim programıdır.Her yıl Mayıs ayı gibi başvuruları alıyorlar.Ve proje öneri raporu ve kendinizi anlatan bir video çekip yolluyorsunuz.Değerlendirmelere göre 100 kişi alıyorlar.Bunların içerisinde Üniversite öğrencisi olmayan fakat yazılımı çok iyi bilen lise öğrencileri de bulunuyor.

Yaz Okulu 3 Ağustosta başladı ve 4 hafta sürdü. 28 Ağustosta projeleri sunup yaz okulu bitirmiş olduk.Peki yaz okulu Sürecinde neler yaptık? Yaz okulu programı normalde saat 9.00 başlayıp 17.30 bitmesi gerekiyor.Ama biz çoğu zaman bu programdan daha uzun süre orada bulunduk.Bazı günler saat 9.00 dan önce çağırdıklarıda oluyordu ve genellikle saat 18.00 dan sonra bitiyor.Proje sunumları olduğu zaman bu saat 20.00 kadar sürdüğü bile oluyordu.Yani demek istediğim yaz okulunun çok yoğun geçtiği ;Aynı zamanda hem Liderlik, hem teknik eğitim hemde Projenizi yapmaya çalışıyorsunuz.Size tavsiyem Yaz Okuluna katılırsanız Mutlaka Projenizi önceden yapın orada yapmaya çalışmayın yoksa gelen konuşmacılardan, eğitmenlerden ve Microsoft Çalışanlarından çok fazla yararlanamıyorsunuz.Aynı zamanda çok güzel arkadaşlıklar edinmek mümkün burada çevrenizde bulanan hemen hemen herkesin yapmak istediği  çok farklı projeleri var.

Genel olarak güne hep Türkiyenin en önemli Şirketlerinin Ceo’larının veya Microsoft çalışanlarının konuşmalarıyla başladık.Sonraki oturumda genellikle teknik eğitimler gördük.Teknik eğitimleri Mvpler, Yada Meslekte İsmini duyurmuş kişilerden aldık hep.Genellikle günün son oturumunda da yine Ceo’lar yada Çalışanların sunumlarıyla eğitimi bitiriyorduk.Ekstradan bazı günler eğitimlerin dışında saat 18.00 dan sonra proje sunumu olduğuda oluyordu.İtiraf ediyim bu süre zarfında çok yorulduk ama ayrıcada çok şeyde öğrendik.

Hakkında Hilal Saim

Namık Kemal Üniversitesi/Bilgisayar Mühendisliği

Beni Takip Et

Leave a reply

*