Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

LinkedIn’ın CEO’su yıllık olan 14 milyon dolar primini çalışanlara verecek!

LinkedIn’ın CEO’su yıllık olan 14 milyon dolar primini çalışanlara verecek!

linkedin-Jeff-Weiner-2

Şubat ayı sonunda kamuoyuna sunduğu çeyrek sonuçlarından sonra borsada rakamlarında hatırı sayılır bir düşüş yaşayan LinkedIn‘in CEO’su Jeff Weiner senelik 14 milyon dolar tutarında olan garanti stock bonus’unu (hisse bonusu) çalışanlarına paylaştıracağını doğruladı.

LinkedIn‘in Şubat ayının sonunda açıkladığı çeyrek raporu beklenilenin aşağısında kalarak şirketin borsadaki hisselerini fazlaca olumsuz yönde etkilemişti. Çeyrek raporun açıklanmasından önce 192 dolar miktarında işlem gören hisseler rapor açıklandıktan sonra yüzde 40 bir düşüş seviyesiyle 108 dolar seviyesine kadar inmiş ardından 119 dolar seviyelerine kadar da yükselmişti. Şirketin CEO’su olan Jeff Weiner’da şirket çalışanlarının üstündeki negatifliği ortadan kaldırmalarını sağlamak ve onların moralini düzeltmek için 14 milyon dolar miktarındaki primini çalışanların prim havuzuna koyacağını açıkladı.

Çeyrek raporunun açıklanmasından sonra yönetim kuruluna yıllık priminden vazgeçtiğini ama bu miktarın çalışanların prim havuzuna yollanmasını isteğini ileten Jeff Weiner’ın bu isteğini gerçekleştirmiş. Çalışanlarına gerçekleştirdiği konuşmada da şirketin çeyrek raporunun açıklanmasından önce nasıl bir vizyona, misyona ve amaca sahipse şimdi de aynılarına sahip olduğunu söyleyen Jeff Weiner, rapordan öncede ve rapordan sonrada herhangi bir şeyin değişmediğini ve herkesin şirketin vizyonunu benimseyerek ve kendi içinde içselleştirerek çalışmalarına devam etmesini istemiş.

Hakkında Yazılım Geliştiricileri


Beni Takip Et

Leave a reply

*