Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

Geçmişten Günümüze Tüm Savaşlar Bu Haritada Saklı!

Geçmişten Günümüze Tüm Savaşlar Bu Haritada Saklı!

Wikipedia ve DPpedia bilgi verilerinden faydalanılarak geçmişte olmuş savaşların gösterildiği interaktif bir harita oluşturuldu.tarihin_derinliklerine_bu_haritayla_inin_1456993303_7205

İşte merak konusu olan harita ve harita ile alaklı bilgiler.

Wikipedia ve Dppedia savaşlarla alakalı verilerinden faydalanılarak geçmişte yaşanmış olan savaşların kullanıcıya sunulduğu interaktif bir harita hazırlandı. Gizmodo isimli sitesinin açıkladığı bilgiye göre, Nodegoat adlı veri yönetimi ve analiz sitesini hazırlayan programcılar Wikipedia ve DPpedia verilerinden beslenerek tarihteki olan tüm savaşların gösterildiği bir harita projesi gerçekleştirdi.

Alınan bilgilere göre, M.Ö 2500 tarihinden itibaren gerçekleşen 8 bin 49 adet savaş bulunuyor. Tasarlanan haritada daha sonra 2 bin 567 adet savaş daha yer alacak.

Harita kullanıcıları, dünya haritası üzerinden tıkladığı zaman bölgede yapılan savaşları ve hangi tarihler arasında olduğunu görebilecek. Herhangi bir savaş seçtiğinizde karşınıza bir pencere açılıyor ve savaşa ait bilgileri görebiliyorsunuz.

Tasarım konusunda da göz dolduran proje, oldukça iyi gözüken bir web sitesinde belirli bir tarih aralığını belirleyerek de savaşları görebilirsiniz.

 

Hakkında Yazılım Geliştiricileri


Beni Takip Et

Leave a reply

*