Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

C#  Matematik Oyunu

C# Matematik Oyunu

– İlkokul öğrencilerine yönelik bir 4 işlem alıştırma oyun yazılımı şeklinde kodlanmıştır. İşlem türleri (toplama, çıkarma, çarpma ve bölme) seçimlik veya rastgele olmak üzere matematiksel işlemler sorulmuştur.
– Oyun en az 5 seviden oluşmalı; her seviye 4 blok soru içermektedir.
– Sorular ekrana 5’li bloklar halinde gelmektedir. Kullanıcı cevaplarını verip devam edebilmekte veya PAS geçebilmektedir. Pas geçtiği sorular bulunduğu seviyedeki son sorudan sonra tekrar görüntülenmektedir. 2.PAS cevabı yanlış kabul edilmektedir.
mat
– Öğrenci sonraki seviyeye geçebilmek için toplam 20 sorudan en az 11 tanesini doğru cevaplanması amaçlanmıştır. Verilen doğru cevap sayılarına göre seviyeden geçişlere yıldız verilmektedir. [11-15] 1 yıldız – [16-18] 2 yıldız ve [19-20] 3 yıldız. Ayrıca soruların zorluk derecesine göre puan verilmektedir.
– Her seviye için belirli bir süre verilmekte ve skor listesi tutulmaktadır.Bilgiler .txt dosyasında saklanmaktadır. Oyun kapatılıp yediden başlandığında kalınan seviden devam edilebilmektedir.
-Seviye atlandıkça işlemlerin basamak sayısı artmakta ve sürede makul derecede artmaktadır.
-Windows kontrolleri kullanılarak oluşturulmuş olan formlar, olabildiğince kolay anlaşılır ve öğrencilerin rahat okuyabileceği şekilde tasarlanmaktadır.

[download id=”2416″]

Hakkında Muhammed Durmaz

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Beni Takip Et

Yorumlar ( 2 )

  1. bu sorunun cevabını verrebilirmisiniz

  2. programın indirme linki neden yok ?

Leave a reply

*