Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

Bilgisayar Mühendisliği Konuları

Bilgisayar Mühendisliği Konuları

Bilgisayar Mühendisliğinin konuları, bilgisayar sistemlerinin teorisi, donanımları ve yazılımları ile ilgili tüm alanları kapsamaktadır.Donanım alanında sayısal sistemlerin tasarlanması ve programlanması bu disiplinden mezun olanların olanların çalışma alanları arasındadır. Bunun yanısıra, günümüzde iyice küçülen cep telefonu ve el bilgisayarı gibi aygıtların programlanabilmesi ve gömülü sistemler alanında yürütülen çalışmalar bu alanda sınıflandırılabilirler. Donanım konusu ile ilgilenecek bilgisayar mühendislerinin bir diğer çalışma konusu da gerçek zamanlı işletim sistemlerinin geliştirilmesi ve sayısal sinyal işleyicilerinin programlanmasıdır. Bu konular özellikle sağlık ve güvenlik sektöründe çok yaygın uygulama alanları bulmaktadırlar.

Yazılım geliştirmek amaçlı algoritma tasarımı bilgisayar mühendislerinin diğer bir konusudur. Tasarlanan algoritmalar, aralarında bilgisayar mühendislerinin de bulunduğu programcılar tarafından uygulanır.Bilgisayar mühendislerini yoğun olarak ilgilendiren konulardan birisi de veritabanı sistemleridir. Veritabanı tasarımı, sorgulama ve raporlama ara yüzlerinin geliştirilmesi bilgisayar mühendislerinin önemli çalışma alanlarıdır.

Bilgisayar ağları ve veri güvenliği bu disiplinin alanına giren konulardandır. Bilgisayar ağları için projelendirmeler yapılması, yönlendiricilerin optimize edilmesi, erişim konumlarının araştırılması ve ağ güvenliği bu mühendislik alanını yakından ilgilendirmektedir. Güvenlik alanında ise şifreleme, veri ve bilgisayar güvenliği , güvenlik saldırılarına karşı programların geliştirilmesi gibi konular bilgisayar mühendisliğinin çalışmaları ile yürütülmektedir.

Hakkında Yazılım Geliştiricileri


Beni Takip Et

Leave a reply

*