Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi Yardımcı Ders Notları

Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi Yardımcı Ders Notları

Ethical-HackerBeyaz-Sapkali-Hacker

Siber Güvenlik ortamda kurum, kuruluş ve kullanıcıların varlıklarını korumak amacıyla kullanılan araçlar, politikalar, güvenlik kavramları, güvenlik teminatları, kılavuzlar, risk yönetimi için yaklaşımlar, faaliyetler, eğitimler, en iyi uygulamalar ve teknolojiler bütününe verilen addır.. Kurum, kuruluş ve kullanıcıların varlıkları, bilgi işlem donanımlarını, personeli, altyapıları, uygulamaları, hizmetleri, telekomünikasyon sistemlerini ve siber ortamda iletilen ve/veya saklanan bilgilerin tümünü kapsamaktadır.

Beyaz Şapkalı Hacker , bilişim suçları işleyen korsanların kullandıkları teknik ve yöntemleri bilen, korsanların eylemleri sırasında kullandıkları araçları ve yazılımları çok iyi tanıyan, kısacası bilgisayar dünyasının kötü adamları ile aynı bilgi ve beceriye sahip fakat onların tam tersi iyi niyetli güvenlik uzmanıdırlar.
CWH (Certified WhiteHat Hacker), hacking becerilerini, savunma amaçlı kullanarak görev yaptığı veya danışmanlığını yaptığı kurum ve kuruluşların saldırıya uğramasını engellemeye veya saldırıları en az zararla bertaraf etmesini sağlamayı amaçlarlar.

Certified WhiteHat Hacker bu nedenle saldırganların kullandığı saldırı teknik ve yöntemlerini bilmekle kalmayıp bu saldırılara karşı nasıl önlem alınabileceğini, saldırılardan nasıl korunulabileceğini de çok iyi bilmek zorundadırlar.

Bilgi ve Kaynak için BU SİTEDEN faydalanabilirsiniz.

Ayrıca BU SİTEDE başlangıç için işinizi görücektir

Hakkında Yazılım Geliştiricileri


Beni Takip Et

Yorumlar ( 2 )

  1. Çok teşekkürler. Çok faydalı bir yazı olmuş.

Leave a reply

*