Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

Apple Campus yükselmeye devam ediyor

Apple Campus yükselmeye devam ediyor

Apple-campus-2016

Steve Jobs‘un hayattayken dünyanın en iyi ofisi olacağını iddia ederek söylediği Apple Campus projesi gitgide görkemli bir şekilde yükseliyor. Duncan Sinfield tarafından çekilen yeni videoda, uzay gemisine benzeyen yapının kaba inşaatında mutlu sona göz kırptığı gözlemleniyor.

Yapı hakkında ilginç bir kaç rakamlar vermek gerekirse; Cupertino’da inşa edilen Apple Campus projesinin 12 bin civarında çalışana ev sahipliği yapacak genişlikte bir kapasiteye sahip. Toplam olarak 71 hektarlık kadar alana yayılan projede 260 bin metrekare uzunluğunda ofis alanı, 1000 kişilik toplantı salonu, 2 kocaman garajla yaklaşık olarak 11 bin araçlık park yeri, neredeyse 1000 metrekarelik bir spor salonu bulunuyor.

2003 senesinde başlanan ve 2017’de bitirilip taşınılması beklenen Apple Campus projesini tamamen onu özel yapan nişanesiyse doğa canlısı, çevreci ve akıllı bir bina özelliklerinde olması. Binanın iç detaylarda ise  Apple’ın gibi bir şirketin ne kadar ‘mütevazı bir şölen’ sergileyeceğini kesin  olarak kestirilemiyor fakat Apple hazırda bulunan inşaat alanındaki yeşil alanları fazlasıyla korumayı planlıyor.

Şuan uzay üstünü andıran binanın çatısına da 65 bin metrekarelik bir alana yayılacak güneş panelleri konulması bekliyor. Dünyanın en büyük boyuttaki oval cam panelleri olacağı düşünülen yan cam panellerin yerleştirilmesine de yakın zamanda başlanacak.

apple-campus

Apple‘ın yıllık konferanslarını ise bu yapılan merkez ofis içinde yapacağını düşünülüyor fakat Cupertino merkezli şirketin ikinci büyük ‘akıllı ve yeşil’ kampüs projesi olduğunu da  unutmayalım.

Söylenenlere göre Tim Cook bile projenin gidişatını Duncan Sinfield’ın hazırladığı videolarından takip ediyormuş.

 

Hakkında Yazılım Geliştiricileri


Beni Takip Et

Leave a reply

*