Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

.........

Ancyra Desktop’u Tanıtıyoruz

Ancyra Desktop’u Tanıtıyoruz

Bugün Türk, Avusturya ve Fransız ortaklıgı olan Cloud, SaaS ve yazılım sektöründe Bayersoft’un geliştirdiği Ancyra Desktop’u tanıtıyoruz.

Bayersoft, Software, Oracle Database ve Code Generator konuları hakkında 18 yıldır bir teçrübeye sahip ve portföyünün büyük kısmını Avusturya’nin finans ve sigorta alanlarında bulundurmaktadır.

ANCYRA

ANCYRA

Yenilikci ve farklı bir teknoloji yaklaşımı ile yazılım geliştiricilere, KOBI ve büyük şirketlere  sunuduğu çözümler incelemeye değer.

Her yerde – her zaman – her cihazda (Anywhere-Anytime-On Any Device) üçlemini ilke edinmiş çözümler sunmaktadır. Ancyra Desktop bir Bulut, SaaS ve DBaaS platformudur, yazılımcılara ve şirketlere hızlı applikasyon gelistirme ortamı (RAD ve IDE) ortamı, son kullanıcılar için bir Web Desktop ya da WebTop ortamı sunmaktadır.  

Ancyra Framework 5 mimarisi ile üretilmiş olan Ancyra Desktop’un en önemli ürünü, hiç kodlamaya gerek kalmadan sadece dakikalar i̇çinde enterprise seviyesinde veritabanı bağlantılı web aplikasyonu oluşturabilinip kullanıma hazır olmasıdır. Ancyra Application Creator ile geliştirilen bu aplikasyonu veritabanı ve GUI arabirimi ile paket halinde indirip, veri tabanı olan dilediğiniz her hangi bir platforma deploy edebiliyorsunuz.

Ancyra Desktop’un ilginç başka bir özelligi ise, sadece 50MB bir paket halinde indirip, kendi bulut, SaaS ya da kendi Intranet ortamınızı oluşturabilmenize olanak tanımasıdır. Bu özellikle kendi privat Cloud ortamını oluşturmak isteyen şirketlerin ilgisini çekebilir. Buradan daha fazla bilgi edinip test edebilirsiniz.

13275825_10154131243099098_813390194_n

Hiç kodlama yapmadan aplikasyonlar oluşturulabildiği gibi, isteyene gereksinim  duyduğu (business logic) için, hem backend hem frontend tarafında ‘yazılımcılar tarafından’ dilendiği gibi geliştirilebilir açık bir mimariye de sahiptir. Ancyra Framework 5 backend tarafında C# (C Sharp), frontend tarafında ise HTML5 ve JavaScript ile yazılımcılara kolaylık sağlamaktadır.

İçinde AncyraDesktop’u barındıran Framework 5’in sunduğu bazı özellikler şunlardır: Application Creator – Online Database Manager – File Manager – FTP Manager – Group Collaboration – Voice & Video Chat.

İstanbul da dahil olmak üzere, Avrupa’nın bazı şehirlerinde teknoloji tanıtım ve workshop seklinde MeetUp’lar düzenliyor ve yazılımcılara Ancyra Desktop’un daha da iyi bir ortam sunması için gelişmesine katkı sunmaya davet ediyor. MeetUp sayfasina buradan ulasabilirsiniz.

Bayersoft bu ürünlerini daha da geliştirmek için, şu an yatırımcı aramaya başlamış durumdadır.

Hakkında Yazılım Geliştiricileri


Beni Takip Et

Leave a reply

*